Robbanás volt egy ferencvárosi társasházban
Az Ipar és a Vaskapu utca sarkán lévő négyemeletes társasház egyik első emeleti lakásában történt, aminek következtében tűz ütött ki.
A játék visszavisz a város múltjába.
Többéves fejlesztés eredménye az Eltűnt Budapest című számítógépes játék, amelyhez egy hatásos előzetes is készült – írja az Octogon. Emlékeztettek: tavaly volt 75 éve Budapest ostroma, melynek során a belváros jelentős része elpusztult, komplett házsorok tűntek el a Duna-parton, olykor szinte a felismerhetetlenségig megváltoztatva egy-egy utcát. Milyen lehetett ez a letűnt kor, milyen lehetett az akkori várost bejárni? Ezt az élményt szeretné megidézni a BME-n gépészmérnökként végzett Handler Balázs, és az Eltűnt Budapest csapata, írják, zömmel a BME Terméktervezés szakára járó mérnök hallgatók.
Városnézés és kincskeresés
Megírták, hogy Balázs, a projekt ötletgazdája, régi fotók és alaprajzok alapján virtuálisan újrateremtette az Erzsébet hidat. Lemodellezte az egész hidat, aztán a hídfők, és végül a belvárosi környezet következett. Mindez 2016 táján kezdődött. A kibővített és továbbfejlesztett Eltűnt Budapest című játék május 28-tól ingyenes és regisztráció nélkül letölthető az alkotók weboldaláról. Az Eltűnt Budapest egyszerre egy városnézés és kincskeresés is.
ahol érdekes információk is megjelennek, közölte az Octogon. A bejárható terület a mai Petőfi hídtól a Lánchídig terjed, ám innen jóval nagyobb szeletét is megnézhetjük a városnak. Fel tudunk menni a Gellért-hegyre, míg a pesti oldalon el tudunk jutni a Ferenciek teréig, írják.
Utazás gőzhajón, végcél a Királyi palota
A több km2 alapterületű pályán a korabeli villamos járatokkal lehet kényelmesen közlekedni. „Felszállhatunk például a 6-os, 49-es villamosokra, amelyek ma is jól ismert viszonylatok. De utazhatunk a régóta megszűnt 9-es vagy 88-as járatokkal is, melyekről talán nem is tudjuk, merre haladtak egykor” – teszi hozzá a projekt ötletgazdája. Felszállhatunk egy városnéző gőzhajóra is a Dunán, ahonnan egy újabb perspektívából láthatjuk Budapestet. A játékmenet öt szintre tagolódik, ezekben jellemzően egy-egy Duna-híd környezetében kell összegyűjtenünk kellő mennyiségű pénzérmét, hogy a következő szintet feloldjuk, és tovább folytathassuk a felfedezést. A játék végcélja a budai Várhegyen magasodó Királyi palotához való eljutás. A játék sok egyéb elemmel kívánja átélhetőbbé tenni a barangolást. Korabeli zenék, fotók, plakátok, rádióadások idézik meg a háború előtti Budapest hangulatát, írja az Octogon.